Egyszer az ábécé betűi nagyon összevesztek.
„-Miért pont az „a” áll az első helyen?! Semmivel sem különb nálunk!” – kiabálták.
Ekkor jött pár bölcs ember (álruhás grafológus ;-)), akiket már régóta foglalkoztatott, hogy vajon a betűknek milyen mögöttes tartalmuk van. Volt köztük olyan ember, aki szimbolikus jelentést keresett a betűkben, mások a betűk számokkal és a bolygóelvekkel való kapcsolatát kutatták.

Ezek a Bölcsek aztán kitaláltak, hogy rendezzenek egy Betűolimpiát, amivel megoldhatják a betűk közötti vitát. A betűk nagy izgalommal és kitörő örömmel fogadták az ötletet.

betűolimpia

A Bölcsek összeállítottak hát egy pszichológiai-grafológiai felmérést, ami a betűk által kiváltott érzelmeket vizsgálta. A vizsgálatban résztvevő személyeket arra kérték, hogy rangsorolják az ábécé betűit, aszerint, hogy melyik betűt érzik:

  • a legmelegebbnek és a leghidegebbnek
  • a legnőiesebbnek és a legférfiasabbnak
  • a legfelnőttebbnek és a leggyermekibbnek
  • a leggonoszabbnak és a legjóságosabbnak
  • a legerősebbnek és a leggyengébbnek
  • a legérzékibbnek és a legkevésbé érzékinek.

A vizsgálat meglepő eredményt hozott. Voltak olyan betűk, amelyek több kategóriában is kimagaslóan teljesítettek, és voltak olyanok, amelyek egy-egy érzelmet hívtak elő magas szinten, de voltak olyan betűk, amelyek már a felkészülésnél feladták.

Vajon melyik betűk a Betűolimpia nyertesei?

Az „m” és a „k” a leg… leg… leg…

A Betűolimpia egyik abszolút győztese az m betű. Aranyérmet szerzett a legfelnőttebb, a legmelegebb és a legjóságosabb érzelmeket keltő betű versenyszámban. Az utóbbi két kategóriában talán nem is véletlen a remek szereplés, ha azt nézzük, hogy sok embernek a „mama” szó jut eszébe, ha arra kérik, hogy mondjon egy m betűvel kezdődő szót. Az m a grafológiai betűszimbolikában a szociabilitás, a közösségi kapcsolatok betűje. Az első és legintenzívebb kapcsolatunk az anyával van. Az anyához való kötődésünk jellege és minősége, annak bizalomfoka igencsak befolyásolja a későbbi kapcsolatainkat is.

A Betűolimpia másik kimagasló alakja a k betű, ami a kevésbé népszerű leghidegebb, leggonoszabb és a legkevésbé érzéki betű versenyszámok első helyezésével büszkélkedhet. A besorolás bizonyára összefügg azzal, hogy szegény k-hoz igencsak vulgáris szóasszociációt társítunk, különösen, ha egy „nagy K-ról” van szó. Grafológiai szempontból a k betű valóban jelezheti a nemi szerep társadalmi megnyilvánulását, ám mégiscsak túlzás a hátrányos megkülönböztetés, ha figyelembe vesszük, hogy a grafológiai betűszimbolika szerint a „k” a legkreatívabb betű.

A Betűolimpia további aranyérmesei

A legerősebb betű kategóriában együtt léphetett a dobogó legmagasabb fokára a „g, k és r” betű.

A legnőiesebb betű versenyszámban négy aranyérmes is lett egyszerre: az anyáskodó a, a karcsú l, a melegszívű m, és a gömbölyded o. Az a esetében az alma és az anya, mint elsőként eszünkbe jutó szavak szimbolikus értelme itt is megtette a hatását, míg o esetében a kerekdedség, l-nél pedig az ívelt hurkosság is közrejátszhatott.

Az érzelemskálában a legférfiasabb betűnek az „f”-t érezzük. Az f a grafológiai betűszimbolikában is a férfiasság betűje. Egyedi megformálása férfi írásában arról árulkodik, hogy az író személy milyennek látja magát, mint férfit, míg nő kézírásában arról árulkodik, hogy a hölgy hogyan viszonyul a férfi nemhez, mit keres benne. Nagyon férfiasnak találták még a k-t (különösen fallikus írásmódja miatt) és a vezető tehetséggel megáldott t betűt, akiket ezüstéremmel jutalmaztak.

A t betű, mivel erős belső tartással, önirányítási képességgel és vezető készséggel bír egy aranyérmet is hazavihetett a legfelnőttebb betű győzteseként, az m-mel osztozva.

Az „i” betű, ami kevéske vonalával gyakran szerény ibolya módjára bújik meg a többi betű között a szavakban, most toronymagasan nyert a leggyengébb és a leggyermekibb betű kategóriában.

A Betűolimpián a legérzékibb betű a lágy, ívelt és dallamos „l” lett. A grafológiai betűszimbolika olvasatában a telt hurokkal rendelkező l betű rendkívül álmodozó, művész hajlammal rendelkező betű.

Kapcsolódó cikkek:

Betűszimbolika – a betűk jelentése a grafológiában >>

Az m betű a grafológiában >>

A gy betű és a párkapcsolat >>

 

Kik a betűolimpia nyertesei?
Cimke:             

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .